Section outline

    • Kutse taotlemiseks vajalike dokumentide esitamine toimub ainult selle lehe kaudu. Antud lehel olevat infot näeb külaliskasutajana. 

      IV voor: Dokumentide vastuvõtt 19.09.2024-13.10.2024, eksam 44.nädalal (28.10-01.11). Eksam toimub Tallinnas, vähemalt 3 isiku olemasolul ka Tartus. 
      V voor: kevad 2025. VI voor: sügis 2025.

      Dokumentide esitamiseks:
      1.  Kontrolli, et avatud on dokumentide vastuvõtu voor.  
      2. Loo endale kasutaja ja/ või logi olemasolevaga sisse.
      3. Seejärel registreeri ennast antud lehe ehk kursuse kasutajaks, vajuta selleks siia  (avanenud lehel vali Registreeri mind kursusele).
      4. Esita vajalikud dokumendid hiljemalt vastuvõtu perioodi lõpuks.
      5. Teie poolt esitatud dokumendid vaadatakse üle hiljemalt 2 päeva jooksul pärast dokumentide esitamise tähtaega. Vajadusel antakse täiendav tähtaeg 5 tööpäeva puuduste likvideerimiseks. 
      6. Oota täpsemat infot eksami toimuse aja ja koha osas, teavitus tuleb Moodle kaudu. 

      Juhul kui soovid saada teavitust dokumentide vastuvõtu alguse ja/või ettevalmistavate koolituste kohta siis täida ära infokirjaga liitumise vorm.
      Juhul kui tekib küsimusi või soovid saada endale või enda töötajatele kutse taotlemise kohta arvet siis kirjuta avskutse@gmail.com.
    • Eksamid toimuvad:
      1) Tallinnas 28.10 kell 10.15-12.15, Eesti Puuetega Inimeste Koja (Toompuiestee 10, Tallinn) väikses saalis

      2) Tallinnas 28.10 kell 12.35-14.35, Eesti Puuetega Inimeste Koja (Toompuiestee 10, Tallinn) väikses saalis 

      3) Tallinnas 28.10 kell 14.45-16.45, Eesti Puuetega Inimeste Koja (Toompuiestee 10, Tallinn) väikses saalis

      4) Tartus 29.10 kell 11.00-13.00, Tartu Rahvaülikooli (Pepleri 4, Tartu) ruumis nr 2

      Eksamile tulles võtta kaasa:
      1) sülearvuti (kes märgib, et kaasa võtta ei saa, sellele võtan ise),
      2) isikut tõendav dokument,
      3) tagada ligipääs Moodle keskkonnale.
       
       Eksam kestab 1h45min ja iga rühm alustab koos. Ühes rühmas on kuni 7 inimest. Tallinna eksamile tulijad saavad vajadusel ja kohtade olemasolul auto jätta Eesti Puuetega Inimeste Koja sisehoovi.

       
  • Abivahendispetsialisti kutsete andmine toimub vastavalt kutse andmise korrale ning vastavalt kas tase 4 või tase 5 hindamistandardile.
    Nii tase 4 kui ka tase 5 kutse taotlejad sooritavad kutse taotleja poolt öeldud kohas sama elektroonilise testi. Tase 5 taotleja esitab lisaks kutse taotlemisel juhtumianalüüsi ja osaleb intervjuul. Juhul kui tase 5 taotlejal intervjuu ebaõnnestub, aga ta vastab tase 4 nõuetele, siis omistatakse talle 5. taseme asemel soovi korral tase 4 kutse. 
    Sotsiaalhoolekande seaduse nõude täitmiseks piisab 4. taseme kutsest. 5. taseme kutse on mõeldud neile, kellel on sügavamad teadmised kindlas abivahendite valdkonnas ja soovivad seda kutse saamisega tõendada. 
  • Dokumentide esitamiseks vajuta allpool ülesande nimele, lae alla vajalik põhi ja lisa vajalikud dokumendid (juhul kui te dokumente lisada ei saa siis 1) kas pole dokumentide vastuvõtt avatud või 2) te pole Moodlesse sisse logitud või 3)te pole end registreerinud, vt lehe algusest). 
    • Lae alla avaldus, täida ära, digiallkirjasta ja lae siia ülesse. 
    • Haridust tõendava dokumendi või dokumentide koopiatega kontrollitakse kutse taotleja vastavust järgmistele eeltingimustele: 
      1) tase 4 kutse taotlemisel: vähemalt keskharidus või on läbitud abivahendispetsialisti kutseõppe (mitte segi ajada koolitustega, aastane õppe)  
      2) tase 5 kutse taotlemisel: vähemalt keskharidus
       
      Lisada siia tasemeeksami tunnistus kui sellega tõendatakse eesti keele oskust.  

      NB! Juhul kui haridust tõendaval dokumendil olev nimi ei ole sama, millega on kutse taotlemise avaldus allkirjastatud ja haridust tõendaval dokumendil isikukood puudub siis tuleb lisaks esitada nimevahetust tõendav dokument. 
    • Lae lisatud dokument alla, lase tööandjal täita ja digiallkirjastada (allkirjastajal peab olema äriregistris ettevõtte kaardil märgitud esindusõigus) ning lae see siia ülesse. Tööandja tõendist peab selguma, et kutse taotlejal on:
      1) tase 4 taotlemisel: piisav töökogemus kutseoskuste omandamiseks töö käigus*
      2) tase 5 taotlemisel: vähemalt aastane kutsealane töökogemus viimase viie aasta jooksul

      *piisab pooleaastase töökogemuse ära tõendamisest viimase viie aasta jooksul. Lühema töökogemuse korral lisada koolituste tõendeid/ vabas vormis kirjeldus või muid dokumente, mis kinnitavad kutseoskuste omandamist muul viisil.    

      NB! Tööandja tõendit ei pea esitama kui esitatud on abivahendispetsialisti kutseõppe (aastane õpe, mitte segi ajada täiendkoolitustega) läbimist tõendav dokument. 
    • Siia lisada maksekorraldus või muu kinnitus kutse andmisega seotud kulude tasumise kohta. Kutse andmise tasu kanda üle MTÜ Eesti Tegevusterapeutide Liidu kontole EE841010220274867221, selgitusse märkida “AVS kutse, taotleja ees- ja perekonnanimi". 
      1) Tase 4 kutse (kehtivusega 5 aastat) taotlemise kutsetasu: 130 eurot 
      2) Tase 5 kutse (kehtivusega 10 aastat) taotlemise kutsetasu: 163 eurot

      Juhul kui soovid  saada endale või enda töötajatele kutse taotlemise kohta arvet siis kirjuta avskutse@gmail.com (lisada arve saaja nimi, registrikood, aadress, kutse taotlejate arv ja taotletavad tasemed).

    • Lae alla aruande põhi, täida ära ning lae ülesse nii täidetud aruanne kui ka koolituste läbimist tõendavad dokumendid. 

      Erialast täiendkoolitust või tegevust koolitajana tõendavate dokumentidega kontrollitakse kutse taotleja vastavust järgmistele eeltingimustele: 
      1) tase 5 kutse taotlemisel: erialane täiendkoolitus või tegevus koolitajana vähemalt 78 akadeemilise tunni* ulatuses viimase viie aasta jooksul. 

      *NB! Akadeemiliste tundide mahust 70-80% peavad olema spetsialiseerumise valdkonnas ja 20-30% peavad olema seotud teiste kompetentsidega. Üksikute erialaste ainete või loengute andmine loetakse tegevuseks koolitajana. Sisekoolitused arvestatakse koolituste hulka.

    • Täida ära lisatud dokument ja lae siia ülesse. Juhtumianalüüsile peab olema juurde lisatud SKA dokumendi vormil olev hinnapakkumine. Soovi korral lisa täiendavaid juhtumit puudutavaid materjale. Palun jälgi, et oled oma juhtumianalüüsis kirja pannud kõik teemad ja alateemad, mille järgi Sinu kompetentse hinnatakse (vt Abivahendi spetsialist, tase 5 hindamisstandard, lk 4-7).
      NB! Juhtumianalüüs tuleb esitada ainult kutse tõendamisel. Taastõendamisel esitada ei tule.